Oriģinālais vai kopijas iPhone ekrāns - kuru izvēlēties?

Daudzi mūsu klienti vēršas pie mums ar vēlmi salabot saplīsušo iPhone ekrānu. Šādā situācijā bieži novērojam, ka iPhone ekrānu maiņas tirgū ir nepietiekama informācija par to, kādas īsti ir pieejamās opcijas. Piedāvātie ekrānu veidi mēdz krasi atšķirties atkarībā no pakalpojumu sniedzēja un tā piegādātājiem.

 

Visbiežāk piedāvātos iPhone ekrānus iedala divās kategorijās – oriģinālās kvalitātes un saderīgas kvalitātes (kopijas) ekrāni. Lai ikviens mūsu klients izvēlētos sev atbilstošu ekrāna veidu, apskatīsim, ar ko atšķiras abas ekrānu kategorijas. Tāpat arī noskaidrosim, kādi iPhone ekrānu veidi ir visbiežāk pieejami, kādus piedāvājam mēs, un kā izvēlēties sev piemērotāko.

Ieskats iPhone ekrānu vēsturē

Neoriģinālie, jeb kopijas iPhone ekrāni pasaules tirgū ienāca tikai pēc 2015. gada. Pirms tam bija pieejami tikai oriģinālie maiņas ekrāni. Tomēr mūsdienās tiek ražoti arī zemākas kvalitātes iPhone ekrāni, jeb kopijas. Šādas kopijas parādījās pēc 2015. gada, kad Apple kontrole pār piegādes ķēdi tika pastiprināta.

 

Jaunās izmaiņas ievērojami samazināja pieejamo ekrānu skaitu, paaugstinot ekrānu cenu. Rezultātā daudzi uzņēmumi bankrotēja, jo ekrānu tirgus cenas zaudēja savu konkurētspēju. Ķīnas ražotāji ātri vien pielāgojās jaunajai situācijai, piedāvājot iPhone ekrānu kopijas.

 

iPhone ekrānu kopijas ir ražotas neatkarīgās rūpnīcās. Tomēr ražotāju daudzveidīgums nozīmē arī ievērojamas kvalitātes svārstības. Neraugoties uz to, ka šādi ekrāni tiek saukti par kopijām, tie nekad neatbildīs oriģinālo Apple ekrānu kvalitātei. iPhone ekrānu kopiju kvalitāte ir atkarīga no ražotāja, izmantotajiem izejmateriāliem un tehnoloģijām.

 

Lai nodrošinātu saviem klientiem augstāko kopiju un oriģinālo ekrānu kvalitāti, sadarbojamies ar uzticamu piegādātāju. Mūsu piegādātājs veic pilnvērtīgu pārbaudi ekrānu ražotnēs un izvēlas sadarbības partnerus, balstoties uz nemainīgu un uzticamu kvalitāti.

Ar ko atšķiras oriģinālie no kopijas ekrāniem?

Mūsu pieredzes laikā esam novērojuši, ka iPhone remonta nozarē ir ieviesušās neskaidrības par to, kas tad īsti ir oriģinālās detaļas. Vārds “oriģināls” ir kļuvis par visai bieži lietotu vārdu ar augstu popularitāti sabiedrības vidū. Daudzi iPhone remonta servisi steidz izmantot šo izdevību, pilnvērtīgi nepaskaidrojot vārda nozīmi attiecībā uz iPhone ekrāniem. Rezultātā bieži tiek piedāvāti “oriģinālie” iPhone ekrāni, bez papildus paskaidrojuma par to, kas konkrētajā servisā tiek apzīmēts ar vārdu oriģināls. Sliktākajā gadījumā serviss izmanto kopijas detaļas, tādējādi apkrāpjot savus klientus.


Ja serviss tik tiešām piedāvā oriģinālos ekrānus iPhone remonta tirgus izpratnē, tad, visticamāk, tiek piedāvāts kāds no sekojošajiem oriģinālo ekrānu veidiem:

 

  • No oriģinālā iPhone iegūts ekrāns;
  • Atjaunots ekrāns;

 

iRemontā mēdzam minēt “oriģināls”, apzīmējot kādu no augstāk minētajiem ekrānu veidiem. Tomēr saviem klientiem vienmēr paskaidrojam, kas ar to tiek domāts. Raksta turpinājumā detalizēti apskatīsim, kādas ir atšķirības starp šiem oriģinālo ekrānu veidiem.


Šī raksta ietvaros ar vārdu “oriģināls” apzīmējam augstāk minētos ekrānu veidus. Tas ir būtiski, jo mūsu nozarē par orģināliem tiek saukti dažādi ekrānu veidi. Tas pats attiecas arī uz kopiju ekrāniem. Lai gan pastāv dažādu kvalitātes pakāpju kopiju ekrāni, šī raksta ietvaros par kopiju ekrāniem sauksim dažādu kvalitātes pakāpju ekrānus. Atšķirības starp dažādajiem kopiju ekrāniem apskatīsim vēlāk.


Tagad atgriezīsimies pie oriģinālo un kopiju ekrānu atšķirībām. Vienkāršoti sakot, oriģinālajos ekrānos tiek izmantoti LCD ekrāni, kas ir izgatavoti tajā pašā rūpnīcā(-ās), kas ražo detaļas priekš Apple. Te būtu svarīgi piebilst, ka Apple neražo detaļas paši, bet gan nodod tās ražošanai neatkarīgās rūpnīcās.


Savukārt kopiju ekrāni ir saderīgi aizvietotāji, kas tiek projektēti un ražoti trešo pušu uzņēmumos. Tas nozīmē, ka kopiju ekrānu detaļas netiek ražotas nevienā no rūpīcām, ar ko sadarbojas Apple. Kopumā kopiju ekrāniem ir zemāka kvalitāte.


Kvalitātes zudums ir novērojams dažādās ekrāna daļās. Tomēr viena no būtiskākajām atšķirībām ir novērojama telefona digitalizatorā.


Vienkāršiem vārdiem sakot, digitalizators ir Jūsu telefona skārienjūtīgums. Tas ir stikla panelis, kas pārvērš pirksta pieskārienu digitālos signālos. Šie signāli tiek nodoti telefonam caur digitalizētāja elastīgo kabeli. Apple oriģinālajos ekrānos digitalizators ir daļa no paša LCD ekrāna. Savukārt tradicionālajos kopiju ekrānos tas ir piesaistīts stiklam.


iPhone oriģinālie ekrāni ar LCD displejā integrētu digitalizatoru ir stabilāki un kvalitatīvāki. Šāda tehnoloģija tiek izmantota arī kopiju ekrānā, ko sauc par vienslāņa ekrānu. Ekrāniem, kas izmanto šo digitalizatora integrācijas metodi ir spilgtāka un skaidrāka krāsa, labāka izšķirtspēja, un tiem neparādīsies pikseļu līnijas.

4 oriģinālie un kopiju ekrānu veidi, kurus piedāvājam

Zemāk esošā tabula apkopo 4 dažādus ekrānu veidus, kurus piedāvājam saviem klientiem. Tā palīdzēs gūt ieskatu ekrānu kvalitātes atšķirībās.

 
Oriģinālās kvalitātes ekrāni

Alternatīvas kvalitātes ekrāni

Ekrāna tips

No oriģinālā iPhone iegūts ekrāns

Atjaunots ekrāns

Vienslāņa ekrāns

Saderīgs ekrāns
StāvoklisLietots
Daļēji jauns
JaunsJauns
Stikla kvalitāte
Oriģinālo daļu kvalitāte (OEM)

Saderīgs stikls ar augstu kvalitāti, jauns

Saderīgs stikls ar augstu kvalitāti

Saderīgs stikls ar augstu kvalitāti

LCD kvalitāte

Oriģinālo daļu kvalitāte (OEM)

Oriģinālo daļu kvalitāte (OEM), lietots

Saderīgs LCD ar integrētu digitalizatoru

Saderīgs LCD, digitalizators piesaistīts stiklam

Digitalizētāja elastīgais kabelis

Oriģinālo daļu kvalitāte (OEM)

Oriģinālo daļu kvalitāte (OEM), lietots

Saderīgs kabelis ar augstu kvalitāti

Saderīgs kabelis ar augstu kvalitāti
Novērtējums
Oriģinālas kvalitātes ekrāns, kas ir lietots. Lai gan Jūs to nepamanīsiet.

Gandrīz oriģinālas kvalitātes ekrāns ar atjaunotu stiklu. Labākā cenas/ kvalitātes attiecība.

Labākās kvalitātes kopijas ar integrētu digitalizatoru

Labākās kvalitātes tradicionālā kopija

Mūsu iPhone ekrānu piegādātājs pārdod tikai visaugstākās kvalitātes iPhone ekrānus. Vairāk nekā 5 sadarbības gadu laikā esam pārliecinājušies par visu 4 tipu ekrānu kvalitāti.

No oriģinālā iPhone Iegūts ekrāns

Šāda veida ekrāni ir lietoti oriģinālie ekrāni, kas ir demontēti no iPhone telefoniem. To nolietojuma pazīmes ir ļoti minimālas ar nemanāmiem vai bez skrāpējumiem. No mūsu pieredzes varam apliecināt, ka šiem ekrāniem nav redzamu švīku. Citādāk mēs tos nepiedāvātu saviem klientiem un, pat ja piedāvātu, klienti tos neņemtu. Kā norādījis mūsu piegādātājs, šie ekrāni bieži tiek demontēti no telefoniem, kas ir atgriezti pakalpojumu sniedzējiem pēc abonēšanas perioda beigām.

Atjaunots oriģinālais ekrāns

Arī šis oriģinālo ekrānu veids ir demontēts no lietotiem iPhone telefoniem. To LCD paneļiem ir 100% funkcionalitāte. Tomēr, kā norādījis mūsu piegādātājs, šo ekrānu stikls bija izsists vai ievērojami nolietots (skrāpējumi un citi defekti). Sabojātais stikls tiek saudzīgi atjaunots. Tas tiek paveikts, noņemot veco stiklu un uzklājot jaunu polarizatoru skaidrai ekrāna bildei. Pēc nepieciešamības tiek mainīts arī ekrāna apgaismojums. Atjaunotajam stiklam ir augsta kvalitāte un saderība. Šis ekrāna veids ir vispieprasītākais mūsu klientu vidū.

Vienslāņa ekrāns ar integrētu digitalizatoru

Vienslāņa ekrāns ir augstas kvalitātes iPhone ekrānu kopija. To digitalizators ir iestrādāts LCD panelī, tādējādi nodrošinot uzticamu kvalitāti, spilgtu un skaidru krāsu, kā arī labu izšķirtspēju. Šāda iPhone ekrānu kopija ir labākā pieejamā pēc oriģinālajiem ekrāniem.

Augstas kvalitātes saderīgs ekrāns

Saderīgs kopijas ekrāns ar augstas kvalitātes komponentēm. Ekrāna digitalizētāji ir iestrādāti stiklā, nevis LCD panelī. Tādēļ, ja gadās saplēst stiklu, tas vairs nereaģēs uz pirksta pieskārienu. Katra sastāvdaļa ir atdarināta pēc oriģināla, tomēr tās nekad nespēs līdzināties oriģinālo ekrānu kvalitātei. Mūsu piegādātājs pārliecinās par ekrānu kvalitāti un pilnīgu saderību.

Biežākās problēmas, izvēloties kopijas ekrānu

Digitalizētāja un skārienjūtīguma problēmas

Kā iepriekš noskaidrojām, Apple oriģinālo ekrānu digitalizētāji, jeb skārienjūtīguma sensori ir iestrādāti LED paneļos. Tā ir augstākās kvalitātes tehnoloģija, kas ļauj saglabāt skārienjūtīgumu arī tad, ja ir saplīsis iPhone stikls. Tradicionālajām iPhone ekrānu kopijām digitalizators ir iestrādāts stiklā. Ja stikls saplīst, tad telefona ekrāns vairs nereaģē uz pieskārienu. Tomēr tā ir tikai daļa no iespējamajām problēmām.

 

iPhone ekrānu kopijas bieži tiek komplektētas no dažādu rūpnīcu komponentēm. Neliela daļa ražotāju piedāvā LCD paneļus bez digitalizatora. Šos paneļus iepērk dažādi uzņēmumi, kas tos izmanto pilnīga ekrāna ražošanā. Izmaksu optimizācijas rezultātā daži uzņēmumi izvēlas lētas un nekvalitatīvas trūkstošās komponentes. Tādējādi ražotā ekrāna kopija var samazināt ekrāna krāsas, izšķirtspējas, kā arī skārienjūtības kvalitāti.

Zemākas kvalitātes LCD paneļi

Arī paša LCD paneļa kvalitāte ir būtiska veiksmīgas iPhone ekrāna kopijas ražošanā. Tipiskas zemākas kvalitātes LCD paneļu kopiju problēmas ir:

  • Zemāks kontrasts un spilgtums;
Pa kreisi - kopijas ekrāns ar zemāku kontrastu un spilgtumu. Pa labi - oriģināls ekrāns.
  • Slikta izšķirtspēja, kas rada graudainu bildi vai bālākus krāsu toņus;
Pa kreisi - oriģināls iPhone ekrāns ar spilgtākiem krāsu toņiem . Pa labi - kopijas ekrāns.
  • Zemāks ekrāna “atsvaidzināšanas” ātrums, jeb attēla ielāžu skaits vienā sekundē.
Play Video
Neatbilstošas komponentes

iPhone ekrānu kopiju veiktspēja nekad nebūs 100% līdzvērtīga oriģinālajai. Rezultātā kopijas ekrāns var izraisīt ātrāku akumulatora izlādi. Tas ir saistīts ar ekrānu optimizāciju. iOS Apple operētājsistēma ir optimizēta oriģinālajām komponentēm – tajā skaitā ekrāniem. Tā kā ekrānu kopijas nav līdzvērtīgas oriģinālajiem ekrāniem, tās var paaugstināt enerģijas patēriņu. Zemākas kvalitātes neatbilstošas komponentes var izraisīt arī fona apgaismojuma bojājumus.

Biometriskās identifikācijas problēmas

Atkarībā no iPhone telefona modeļa, kopijas ekrāns var izraisīt pirksta nospieduma identifikācijas problēmas. iPhone modeļu 6S, 6S+, 7 un 7+ sākuma poga ir daļa no ekrāna komponentēm. Tas nozīmē, ka nekvalitatīva ekrāna kopija var ietekmēt pirksta nospieduma identifikāciju.

Citas iespējamas problēmas

Pat ja visas kopijas ekrānā izmantotās komponentes ir kvalitatīvas, tas nesniedz garantiju par kvalitatīvu rūpnīcas montāžu. iPhone ekrānu kopijas parasti nav tikpat izturīgas pret bojājumiem, kā oriģinālie ekrāni.


Daži kopiju ekrāni mēdz pacelties no rāmja. Tā mēdz notikt ne tikai trieciena rezultātā, bet arī ikdienas nodiluma dēļ. Šāda deformācija var saplēst digitalizētāja elastīgo kabeli, kas sūta signālus telefonam. Vēl kāda bieži sastopama prakse nekvalitatīvu kopiju ekrānu ražošanā ir plānu un trauslu stiklu izmantošana. Tas palielina stikla plīšanas iespēju pie mazākiem triecieniem. Arī paša LCD paneļa plīšanas iespējamība palielinās.


Visas šīs un augstākminētās problēmas ir bieži sastopamas, ja esat izvēlējies kopijas ekrānu. Tieši šī iemesla dēļ, vienmēr iesakām izvēlēties kādu no diviem oriģinālo ekrānu veidiem.

Kurš ekrāna veids ir vispiemērojamākais jums?

Ikvienam no mums ir dažādas vajadzības. Tomēr mūsu atbilde uz jautājumu, kuru ekrāna veidu izvēlēties, vienmēr paliek viena – oriģinālo.


Mēs gan draugiem, gan klientiem iesakām oriģinālos ekrānus, jo to kvalitāte ir daudz augstāka. Tāpat arī cenas atšķirība nav tik ievērojama kā kvalitātes atšķirība. Par spīti tam, piedāvājam izvēlēties arī iPhone ekrānu kopijas. Šāda izvēle tiek piedāvāta, lai saglabātu izvēles brīvību attiecībā uz iPhone ekrānu maiņu.


Bieži vien nonākam situācijā, kad klients lūkojas pēc lētākās ekrāna maiņas opcijas. iPhone ekrānu kopiju cenas vienmēr būs draudzīgākas, salīdzinot ar oriģinālo ekrānu cenām. Tomēr aicinām atcerēties, ka iPhone ekrānu kopijas atšķiras no oriģināliem. Pat vismazākā atšķirība kādā no komponentēm var ietekmēt ekrāna kopējo lietojamību un kvalitāti.


Katrs no mums ir citādāks. Līdz ar to mums nav universālas atbildes uz to, kāds ekrāna veids Jums derēs vislabāk. Tomēr, situācijas un vēlmes mēdz būt dažādas.

Ja ekrānus saplēs bieži.


iPhone ekrānu kopijas ir lētākas. Ja zini, ka ekrāns tiks saplēsts vēlreiz, iespējams, ir vērts izvēlēties ekrāna kopiju. Atceries, ka vienslāņa ekrāns (kopija), turpinās strādāt arī tad, ja tiks saplēsts stikls. Savukārt, saplēšot tradicionālu saderīgo ekrānu, telefona skārienjūtīgums pazudīs uzreiz.


Ja ekrāns tiek mainīts bērna telefonam.


Līdzīgi kā iepriekš, arī šajā gadījumā ir vērts apsvērt kopijas ekrānu. Bērnu telefonu lietošanas paradumi parasti ir nesaudzīgi. Kopijas ekrāns palīdzēs Jums ietaupīt naudu gadījumā, ja ekrāns būs atkal jāmaina, jo tas tiek saplēsts.


Ja jums ir svarīga cena.


Jau iepriekš minējām, ka kopiju ekrānu cenas atšķirības nav tik lielas, kā to kvalitātes atšķirības. Tomēr, ja cena Jums ir ļoti svarīga, kopiju ekrāni ir pieejami par draudzīgāku cenu. Aicinām atcerēties, ka kopiju ekrāniem ir iespējamas vizuālas un citas kvalitātes atšķirības.


Ja jums ir svarīga ekrānā redzamo attēlu kvalitāte.


Šādā gadījumā noteikti iesakām kādu no oriģinālajiem ekrāniem. Tādējādi tiks saglabāta ekrānā redzamo attēlu kvalitāte. Tas varētu būt svarīgi tiem klientiem, kas bieži lūkojas bildēs un izmanto tādas aplikācijas kā Instagram.


Ja jūs izmantojat 3D pieskārienu.


Dažiem iPhone modeļiem ir iestrādāta 3D pieskāriena funkcionalitāte (6S, 6S+, 7, 7+, 8, 8+, X, XS, XS Max). Tas nozīmē, ka iPhone spēj atpazīt pieskāriena spiediena izmaiņas. Pieskaroties ekrānam ar lielāku spēku, tiek iespējotas jaunas izvēles. 3D pieskāriens darbojas uz tilpuma sensoru pamata. Ekrānu kopiju sensori bieži vien nespēj nodrošināt nepieciešamo jūtīgumu, lai šī funkcija darbotos pilnvērtīgi. Ja izmantojat šo funkciju, tad iesakām izvēlēties oriģinālo ekrānu.


Ja jums ir svarīga labākā kvalitāte.


Visbiežāk iPhone telefonus iegādājas lietotāji, kam kvalitāte ir primāra. Ja arī Jums kvalitāte ir pirmajā vietā, iesakām izvēlēties oriģinālo ekrānu.

Gala izvēle

Lai arī kāda būtu jūsu izvēle, varam galvot par mūsu servisā izmantoto ekrānu kvalitāti. Tā kā mēs paši uzticamies savu ekrānu kvalitātei par 100%, piedāvājam 1 gada garantiju visiem ekrānu veidiem. Mēs paši katru reizi izvēlētos kādu no 2 oriģinālajiem iPhone ekrāniem. Šādu izvēli mēs ieteiktu gan saviem draugiem, gan klientiem.

 

Daži domā, ka mēs iesakām oriģinālos ekrānus, jo tas mūsu servisam ir izdevīgi. Patiesībā šim apgalvojumam nav pamata. Pēc mūsu domām, cenas atšķirība starp oriģinālo un kopijas ekrānu tiešām nav tik liela, lai kāds riskētu ar kopiju potenciālajām problēmām. Dažas no visbiežāk sastopamajām problēmām ar iPhone ekrānu kopijām:

 

  • Slikta izšķirtspēja;
  • Blāvāka krāsa;
  • Redzamas pikseļu līnijas.

 

Ja izvēlēsieties kādu no oriģinālajiem iPhone ekrāniem, jūsu telefona ekrāns būs tikpat kvalitatīvs kā jaunam telefonam. Tas kalpos ilgāk un sagādās mazāk problēmu. Tomēr šī izvēle paliek jūsu rokās. Ikvienam no mums ir citādākas vajadzības, tādēļ aicinām izvērtēt visus par un pret un pieņemt pamatotu lēmumu.